Doprava zdarma nad 1 500 Kč

Dolomity UTRA TRAIL - test vesty InStinct XX - Martin Jiřík

DSC_5208Když nám přišel seznam povinné výbavy na Dolomiti ultra trail ,což je extrémní etapové přeběhnutí Národního parku Friulane v italských Dolomitech, začal jsem uvažovat, kam to vše naskládám. Moje 5 litrová vesta takové množství materiálu zcela evidentně nemohla pojmout ,tak jsem rád přijal nabídku otestovat běžeckou vestu Instict XX 20 litrů.

Poprvé jsem vestu držel v rukou cca 10 hod před startem a proto jsem hned začal jejím prozkoumáváním .

Z počátku mne zaskočilo množství pásků , kapsiček a různých jiných vychytávek.

Začal jsem tím nejednoduším a zjistil kam dát camelbag. Prostorná kapsa přímo na zádech zajištovala bezpečné a komfortní uchycení camelu proti rolování pomocí pásku na suchý zip.Hadička se snadno dá provlíknout skrz ramenní popruh a poté uchytit podél popruhu dvěma gumovými očkOsobně jsem při balení hodně improvizoval a v průběhu závodu stále měnil umístění itineráře.

Velkým překvapením  bylo částečně nepromokavé provedení, které na spoustě jiných běžeckých batohů dost chybí.

Nebudu úplně popisovat všechny detaily batohu které, jsem ani nestihl prozkoumat, ale zaměřím se na osobní zkušenost.

Dalším důležitým prvkem bylo uchycení holí.Hole jsme sice téměř nepustili z rukou ale i tak se objevily situace kdy jsme slézali skály a bylo nutné mít volné ruce.Poprvé jsem si dal hole horizontálně na dvě stahovací gumičky pod batoh.Zde jsem o nich při běhu celkem nevěděl ,ale nevýhodou bylo opětovné vyprošťování kdy se mi moc nedařilo je po hmatu moc snadno vyndat.Možná to chce více zvyku.Druhý způsob byl vertikální ,kdy jsem přichytil každou hůl zvlášť na gumičky umístěných na ramenních  popruzích.Toto uchycení je dle mne vhodné pro rychlé odložení holí a opětovné rychlé použití.Jistě by se však našel i jiný způsob.

Co se týče ramenních popruhů,  je zde velké množství kapes, kde je možno umístit soft flašky,pevné flašky,výživa a spousty dalších drobností.Některé z těchto kapes jsou uzavíratelné na zip.

Zbylé zadní kapsy skýtají tolik místa, že si i moji parťáci ke mne odkládají věci, které se jim do jejich batohů nevejdou.Až jejich vášně musím krotit, aby si uvědomili že nejsem jejich mula :-).

Další výhodou je vrchní rollupová kapsa kterou využívám k přepravě nepromokavé bundy.

Lze použít také další odnímatelnou část kterou po odepnutí můžete použít na uschování dalších věcí nebo nechat připnutou na batohu.V podstatě je u batohu variabilita  od 18 do 24 litrů obsahu dle potřeby.

Další možností uchycení bagáže jsou různé popruhy ,včetně karabiny na povrchu a síťka vespod batohu.

Využití najde jak při delších bězích,jízdě na kole,turistice a dalších outdorových aktivitách.

Má osobní zkušenost při běhu byla ,že batoh krásně drží na zádech ,popruhy nedřou ramena a vlastně kromě váhy jsem o něm skoro nevěděl.

Mohu tedy vřele doporučit všem ultra nadšencům různého zaměření.

Děkuji mnohokrát za možnost tento skvost otestovat.

Martin Jiřík

--
https://www.facebook.com/Hroznatův-běh-601864803332613/?ref=bookmarks

 

DSC_5278FB_IMG_1625443721547FB_IMG_1625443728707