Doprava zdarma nad 1 500 Kč

PACIFIC & CO aneb ponožky v kterých klidně uběhnete maraton i odehrajete koncert!

Úplně poprvé jsem ponožky zahlídnul v ExpoMeloneras, kde se v rámci závodu Transgrancanaria pořádala klasická přehlídka všemožných běžeckých produktů, jak celosvětově známých značek, tak i takových, které jsou lokálnější záležitostí.

Psal se rok 2020, pandemie byla tehdy na samém začátku, takže Expo plné lidí žilo a já ho nadšeně navštěvoval téměř denně (ano, rád se oddávám kochání a pořizování běžeckého vybavení). Ponožky Pacific and Co. mě zaujaly hned, i když tam visela jen jedna varianta “ACID COLOR”. Každopádně ta mě okamžitě dostala.

Nakonec to byla jediná věc, kterou jsem si tehdy z Expa odnesl. A nezalitoval jsem. Když jsem si je nazul, byl jsem překvapený, že nejde jen o stylovou záležitost, ale že jejich funkčnost a příjemnost je co do kvality na stejné úrovni, jako vzhled.

Další rok jsem se znovu těšil na závodění na Gran Canarii, ale taky na návštěvu Expa, kde jsem plánoval pořídit další páry ponožek. Nicméně restrikce spojené s pandemií byly tou dobou tak silné, že se přehlídka v Expu konala v extrémně omezené formě a ponožky Pacific and Co. se tam tentokrát neobjevily. Pojal jsem proto ideu někde si je dohledat a koupit další kousky. A tak se taky, po objevení jejich e-shopu, stalo.

 

Po obdržení balíčku s několika páry, které mě znovu odzbrojily, jsem začal uvažovat nad tím, že bych se s firmou rád spojil a ponožky do Česka dovážel. Problém byl v tom, že zkušený v oboru jsem nebyl a absolutně jsem neměl představu, jak na to.

Ale jak už to tak v životě bývá, netrvalo to dlouho a osud vše zařídil.

Jednoho dne jsem se zúčastnil testovací akce bot Scarpa, kde jsem shodou okolností narazil na Petra. Dali jsme se do řeči (jak jinak, než při běhu) a po půl hodině jsem měl pocit, že se známe celý život.

Párkrát jsme se společně sešli na kávičku, zjistili, že máme podobné představy a vkus a mě napadlo oslovit ho, jestli by distribuci ponožek nechtěl zaštítit jeho firmou. Rozhodl jsem se mu na příští schůzce tuhle myšlenku přednést. Petr mě ale předběhl a nabídl mi, jestli bych s ním nechtěl spolupracovat v Runature. A já byl samozřejmě pro!

V rámci téhle spolupráce slovo dalo slovo a výsledek je takový, že první várka ponožek Pacific and Co. právě dorazila k nám! A vy je konečně můžete okusit buď u nás na e-shopu, nebo ve vybraných prodejnách.

 

ACID COLOR letos na jarním Šutru