Doprava zdarma nad 1 500 Kč

Test - běžecký pás InStinct - Roman Chládek

O tom, že se na trh chystá pár novinek od téhle značky jsem věděl. Osobně jsem byl nejvíc zvědavý na Belt Reflex, který podle obrázků, které jsem viděl, nabízel oproti konkurenci několik vychytávek. Pár let už mám podobný od švýcarského Compressportu, který ale nabízí pouze kapsy po obvodu a další úložné prostory, jež nabízí tato novinka, nemá. Už na první pohled mi přišlo jako další benefit to, že je vzdušný a nebudu se pod ním v horku tolik potit. Tak pojďme na test.

Když jsem ho asi před měsícem poprvé dostal do ruky, těšil jsem se na odpoledne, že ho ten samý den vezmu na první lehčí výběh, bez holí, jen s mobilem a klíči od domu. Hned, když jsem si ho natáhl kolem pasu, mi pěkně sedl (zvolil jsem velikost M) a byl jsem zvědavý, jestli se při běhu nebudu chovat jako výše uvedený Compressport, který se při běhu hrne nahoru. K mé naprosté spokojenosti seděl a držel tam, kde má. Tím spíše jsem byl zvědav, co bude dělat, až zkusím přidat hole a další věci, jako např mobil, klíče, nezbytný toaleťák ????a soft flask s pitím. Tohle jsem chtěl mít vyzkoušeno, protože jsem se chystal na 100km PVLH24 a plánoval jsem, díky supportu, běžet hodně nalehko a na k tomu využít právě Reflex Belt střídavě s vestou Eclipse 12l. Všechno se tam pohodlně vešlo a i s těmi věcmi seděl pořád dobře. Za mě tedy obstál na výbornou.

Teď k jednotlivým detailům.

Na přední straně najdeš malou kapsičku, která je umístěna na velké kapse, ideální za mě třeba na klíče. Pak zmíněnou velkou kapsu, kam jsem dával třeba flašku s pitím, ale vejde se tam případně i bunda proti dešti. Na této velké kapse jsou i 2 držáky na číslo, což je za mě geniální, jelikož si dávám číslo na pás a ne na tričko, které se tím ničí. Další kapsy jsou po obou stranách, za sebe bych využil na gely, tyčky, prostě pro něco k doplnění energie ????, ale protože gely nepoužívám, je to pouze můj tip. No a nakonec zadní strana. Tady je opět velká kapsa, do které si dávám telefon a zmíněný toaleťák ????. Na této kapse pak najdeš ještě nosič na hole, což má i větší belt od Compressport, u tohoto jsou ale super silikonové pásky umístěné na obou koncích nosiče. Díky tomu sedí hole fakt super a nejezdí, vyndávají a zandávají se i při běhu bez sebemenších problémů.

Ještě co k uvedeným detailům uvádí výrobce:

6 kapes

Bezpečná kapsa na malé věci

2x XL kapsa na bundu nebo 600ml soft flask

Tunelová kapsa se silikonovými pásky na hole

Integrovaný držák na číslo

Reflexní poutka pro snadné otvírání kapes

Pružná a prodyšná síťovina pro optimální ergonomii a lepší odvod potu

 

Za mě tedy obstál na výbornou a těším se na další společné výběhy. Na moje delší ultra ho rozhodně budu používat společně s vestou Instinct Eklipse 12l.

 

123456789